Mám jeden příběh z praxe….V minulém týdnu jsem byl po dlouhé pauze na jednání „face to face“ ve středně velké firmě. S pane jednatelem jsme řešili téma, jak má ve firmě ošetřeny všechny procesy spojené se správou majetku, zákonné povinnosti (BOZP, PO, revize, atd) a jak má vyřešenu trestněprávní odpovědnost managementu a jednatele.

Mimo jiné jsme se dostali taky na téma co zaměstnanci, jaký dopad na jejich firmu měl nouzový stav atd….Postěžoval si, že zaměstnanci se v ničem nepoučili, stále chtějí přidat na mzdách, flákají se, nedodržují co mají, ale o víkendu jsou pak plné obchodní centra atd, zaměstnanci prý vůbec nepochopili, že krize jim má něco sdělit a mají změnit chování a myšlení…

Když jsme se dostali zpět k hlavnímu tématu, tak mi sdělil, že má vše ošetřeno, má prý velmi „šikovného bezpečáka“ a „chytrého právníka“, kteří ho ze všeho vysekají…dělá to tak přece už tolik let.

A jakou mezi tím vidím souvislost?

Pokud management a majitelé firem nepochopí, že vlastnit firmu, majetek a mít zaměstnance je především zodpovědnost, povinnost a že musí ve změně myšlení a přístupu jít „svým“ lidem příkladem, tak se toho prostě nedočkají ani u zaměstnanců…Co si o tom myslíte?